Športový a zdravý November

       Každou jeseňou sa v škole začína športové zápolenie, ktoré je najintenzívnejšie práve v mesiaci november.

    Už 5. 11. 2013 naši žiaci absolvovali 1. kolo športového podujatia Coca-Cola školský pohár 2013/2014. Ide o každoročný turnaj základných škôl vo veľkom futbale. Tento ročník dopadol pre našich žiakov najhoršie ako mohol. Museli totiž čeliť 6 školám v jednom dni, tzn. odohrať celkom 5 hodinových zápasov za nie práve najlepšieho počasia - pršalo celý deň pri teplotách 10° C. Na ihrisku sa teda v krátkom čase dalo skôr plávať ako behať a našim žiakom neostávalo nič iné ako dobojovať toto "vodné pólo" aspoň so zdvihnutou hlavou. Podarilo sa - na druhý deň nastúpili do školy v zdraví:)

    13. 11. 2013 naši žiaci nastúpili už druhýkrát na badmintonový turnaj v športovej hale pri zámočku v Matejovciach. Opäť nás reprezentovali dvojica chlapcov: Martin Birka a Jozef Brtaň (8.ročník) a dvojica dievčat: Deniska Gánovská (8. ročník) a Terézia Pavolková (9. ročník). Aj vďaka tréningu v našej vynovenej telocvični sa dievčatá umiestnili na tzv. "zemiakovom" 4. mieste - výborný výsledok, keď vezmeme v úvahu, že Terézia bojovala s horúčkou a dobrou chrípkou. Chlapci obsadili nie posledné 8. - 9. miesto. Aj tento rok nám naši žiaci dokázali, že to stojí za to a už teraz sa tešíme na budúci badmintonový turnaj. Vďaka

text: Mgr. Beliš Martin

 

Deň zdravej výživy

Vo štvrtok 14. novembra sa žiaci našej školy ocitli na jednej lodi.

Doniesli do školy rôzne druhy ovocia a zeleniny, z ktorého si pripravili ovocné taniere, zeleninové šaláty a zdravé nátierky.

Z toho, čo si žiaci spolu so svojimi učiteľmi pripravili, bola urobená výstava spojená s ochutnávkou.

Ochutnávkou nás sprevádzali piráti, ktorí prepadli žiakov v triedach. Tí nás zobrali so sebou na svoju loď, ktorá ukrývala množstvo zdravých pochúťok.

Zo všetkého sme ochutnali a usúdili sme, že aj šaláty zo zeleniny a nátierky z mrkvy alebo cesnaku môžu byť chutné.

Deň plný zdravia sa vydaril k spokojnosti nás všetkých.

Niečo z celej akcie dňa zdravej výživy si môžte pozrieť tu...  a tu...

text: Mgr. Krakovská Monika