Október zážitkov

VÝLET DO KOŠÍC

       Na začiatku októbra sa naši žiaci zúčastnili výletu do európskeho mesta kultúry - mesta Košice. Vzali to na plné obrátky: navštívili Štátne divadlo Košice, ktoré im predstavilo svoju bláznivú situačnú komédiu - Tom, Dick a Harry, kde sa žiakom uštedrila jedna poriadna dávka smiechu a zábavy; ešte s kŕčmi na bránici navštívili aj Slovenské technické múzeum Košice, ktoré im predstavilo svoju úžasnú expozíciu Vedecko-technického centra. Žiaci si tu mohli vyskúšať svoje zmysly a rozum v rôznych hlavolamoch, očných klamoch, postrehu... Jednoducho množstvo zážitkov a dobrej nálady... veď sa pozrite: https://drive.google.com/folderview?id=0BxeZCjIRj1rIS2J4V0RyVEw1MlU&usp=sharing

Technické múzeum - 9-2013 2   Technické múzeum - 9-2013 25  Technické múzeum - 9-2013 30  Technické múzeum - 9-2013 31

text a foto: Mgr. Beliš Martin

 

CHATA NA ZELENOM PLESE

      Koncom októbra sa naši žiaci vybrali "s batohom cez hory". Za dva dni prešli celkom 26 km s prevýšením 1700 m. Navštívili celkom päť vysokohorských chát, kde na jednej aj prespali - Chata pri Zelenom plese. Na tejto dobrodružnej "výprave" ich čakalo celkom 16 skúšok (kamzíkov) odvahy, rozumu, ušľachtilosti i sily. Nedá nám nespomenúť niektoré z nich: Kamzíka odvahy získali, ak sa sami vydali aspoň 300 metrov od chaty len za mesačného svitu mesiaca. Kamzíka rozumu museli vybojovať počas celého výletu rozmýšľaním napríklad nad "Einsteinovým hlavolamom". Kamzíka mlčanlivosti, v ich veku jedného z najťažších, získali, ak vydržali celé 2 hodiny bez akéhokoľvek slova - a musíme povedať, dokázali to skoro všetci. Kamzíka ušľachtilosti ulovili len vtedy, ak sa snažili zmeniť svoje správanie od základov - nepoužívať vulgárne výrazy, pomáhať ostatným, neklamať, nepodvádzať... Prosto užili si kopec driny i zábavy. Veď sa pozrite... https://drive.google.com/folderview?id=0BxeZCjIRj1rIVzlsQ2FxX0VMbnM&usp=sharing

Výlet - Brnačalka tour - 10-2013  13 1

Výlet - Brnačalka tour - 10-2013  47 1 Výlet - Brnačalka tour - 10-2013  72 1 Výlet - Brnačalka tour - 10-2013  76 1

Výlet - Brnačalka tour - 10-2013  52 1

text a foto: Mgr. Beliš Martin